Międzynarodowa Wystawa "Zieleń to życie" w Warszawie

W dniach 28-30 sierpnia 2009 roku odbyły się targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu, jako najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie specjalistów z branży szkółkarskiej, ogrodniczej i projektowej ogrodów. Liczne firmy prezentowały swe towary i usługi w hali warszawskiego Centrum EXPO XXI, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, prześcigając się w ciekawych aranżacjach stoisk nawiązujących do wiodącego hasła tegorocznej wystawy "Woda - ogród na fali".

Zwiedzenie wystawy rozpoczęłam od zapoznania się z ofertą szkółkarską producentów roślin pochodzących z całego świata. Z zainteresowaniem przyglądałam się nowym odmianom znanych roślin, a także ciekawym zestawieniom florystycznym. Bogatą ofertę przedstawiali także producenci z dziedziny wyposażenia ogrodów, a jedną z ciekawszych wydała się ekspozycja designerskich ławek firmy "mmcité4".

Ekspozycja roślin przed wejściem do hali warszawskiego Centrum EXPO XII

 

Podczas targów miała również miejsce konferencja "Miasto przyszłości: parki i tereny zieleni przyjazne środowisku", na której poruszono zagadnienia z zakresu roli zieleni wobec zmian klimatycznych oraz absorpcji czynników zanieczyszczających. Spotkanie miało charakter międzynarodowej wymiany naukowej, gdyż zorganizowane było wspólnie przez Ambasadę Włoch w Warszawie, Polski Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji, warszawskie Biuro Instytutu Handlu Zagranicznego, Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz centrum Doradztwa i Hodowli Roślin z Prowincji Mantui.